16
7326 Sayılı Kanun tanıtımı

Sayın Üyemiz,

Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından iletilen 03/09/2021 tarih yazı ile 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun 9 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği, Kanunla başta vergi borçları olmak üzere kamuya ait borçların (Motorlu taşıtlar vergisi, trafik para cezası, idari para cezaları, öğrenim ve katkı kredisi ve ecrimisil gibi) yapılandırılması ile matrah ve vergi artırımı, işletme kayıtlarının düzeltilmesi gibi mükelleflere ve vatandaşlara büyük kolaylık ve imkanlar sağlandığı, konu ile ilgili bilgilendirmeler için ise aşağıda videoları verilen "TV Spotları" hazırlandığı bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

01
Yapılandırma Başvuru Süresi Hk.

Sayın Üyemiz,

 

27.08.2021 tarihli ve 31581 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 4420 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği, 7326 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanundan faydalanacak olan üyelerin başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri birer ay uzatılmasına karar verilmiştir.

[Devamını oku...]

01
Ücretsiz Gelişim ve İletişim Seminerleri Hk.
Sayın Üyemiz,
Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından birbirinden değerli akademisyen ve sektör uzmanları ile "Gelişim ve İletişim Seminerleri" gerçekleştirilecektir.

[Devamını oku...]

19
Hepsi Türkiye'den Platformu Bilgilendirme Toplantısı
05
TOBB Yangın Felaketi İçin Yardım Kampanyası Başlattı
Sayın Üyemiz,
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB), Borsamıza gönderilen yazıda;
Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşanan orman yangınlarının birçok vatandaşımızı, doğal hayatı ve ekonomiyi olumsuz etkilemesinden bahisle yangınların sebep olduğu doğal ve ekonomik tahribatı gidermek amacıyla tüm Türkiye’deki Oda ve Borsalar ile üyelerinin bir ay süreyle nakdi yardımlarını iletebileceği bir kampanya başlatıldığı bildirilmiştir.

[Devamını oku...]

19
'7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’ hakkında önemli bilgilendirme...
Sayın üyemiz, 

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7326 Sayılı Kanun Genel Tebliği (Seri No: 1) 14/6/2021 tarihli ve 31511 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

[Devamını oku...]

07
www.yatirimadestek.gov.tr İnternet Sitesi Hk.
Sayın Üyemiz,
 
Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği'nin tarafımıza göndermiş olduğu yazıda;
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Kalkınma Ajansları ile işbirliği halinde hazırlanan www.yatirimadestek.gov.tr sitesi, yatırım yapmak ve iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlerin faydalanabileceği önemli bir kaynak olduğu belirtilmektedir. 
Yatırımcılara yol göstermek amacıyla tüm devlet desteklerine ilişkin bilgilerin tek bir platformdan sunulmasının hedeflendiği sitenin ana sayfasında yer alan arama motoru ile hızlı ve güvenilir sonuçlar elde edilmekte, destek ilanlarının özet veya detaylı bilgilerine anında erişim sağlanabilmekte, gelişmiş arama algoritması ile detaylı aramalar yapılabilmektedir.
Sitede bulunan "Teşvik Robotu" ile yatırım yapılması düşünülen şehir ve sektörle ilgili ayrıntılara erişim sağlanabilmekte, "Yatırımcı Sözlüğü" ile destekler ya da yatırım ile ilgili teknik terimlerin anlamları öğrenilebilmektedir.
"Yatırım Fırsatları" bölümünde; yerel, ulusal ve küresel fırsatlara yönelik hazırlanmış ön fizibilite çalışmaları
bulunmakta, örnek yatırım konularıyla ilgili özet bilgilere ulaşılabilmekte, yatırım maliyetleri ve geri dönüş süresiyle
ilgili detaylı bilgiler edinilebilmektedir.

Bunun yanında sitede yer alan "Soru-Cevap" sayfasında; Kalkınma Ajanslarının 81 ilde görev yapan
uzmanlarına anında ulaşılabilmekte, böylece yatırım süreçleri, yatırımı hayata geçirmek için verilecek devlet
destekleri ve yatırım boyunca ihtiyaç duyulan danışmanlık hizmetine kolayca erişilebilmektedir.
 
 
Saygılarımızla

Kütahya Ticaret Borsası
Genel Sekreterliği

[Devamını oku...]

07
LGS Tercihleri Hk.

Sayın Üyemiz,  


MEB, TOBB ve TOBB ETÜ Kapsamında Başlatılan Program Kapsamındaki LGS Tercihlerinde Gençlerimizi 81 İlde Desteklediğimiz 113 Meslek Lisemize Bekliyoruz.Saygılarımızla

Kütahya Ticaret Borsası
Genel Sekreterliği

[Devamını oku...]

06
Almanya'nın Yeni Tedarik Zinciri Yasasının Tanıtımı Hk.

Sayın Üyemiz, 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Borsamıza gönderilen yazıda;

 

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odasından alınan 05.07.2021 tarihli e-posta mesajında, Alman Federal Meclisi tarafından yeni bir tedarik zinciri yasası ("Lieferkettensorgfaltsgesetz") kabul edildiği ve gelecek yılın başında yürürlüğe gireceğini belirtilerek, yeni yasanın yurtdışındaki Alman şirketleri ve dünyanın farklı bölgelerindeki iş ortakları için neler içerdiğinin detaylı inceleneceği bir bilgilendirme toplantısı düzenleneceği bildirilmektedir.

 

7 Temmuz 2021 tarihinde 15:00-16:30 saatleri arasında sanal ortamda düzenlenecek
toplantıya aşağıda verilen linkten kayıt yaptırabilirsiniz. 

 

https://www.dtr-ihk.de/tr/etkinlikler/etkinlik-bilgileri/bilgilendirme-toplantisi-almanyanin-yeni-tedarik-zinciri-yasasinin-tanitimi

Saygılarımızla


Kütahya Ticaret Borsası
Genel Sekreterliği

 

[Devamını oku...]

30
Kademeli Normalleşme 3. Etap

Sayın Üyemiz,  

 

Kütahya Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından Borsamıza gönderilen yazıda;

 

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 27/06/2021 tarihli ve 10530 sayılı "Kademeli Normalleşme 3. Etap" hakkındaki emirleri ekte gönderilmiştir

 

İlgili yazı ekte bilgilerinize sunulur.Saygılarımızla

Kütahya Ticaret Borsası
Genel Sekreterliği

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 27İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son