Mesleki Eğitim İşbirliği Proje Okulumuz Yoğun İlgi Görüyor

  • 18.08.2021
  • kutbo

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Mesleki Eğitim ve işbirliği Protokolü kapsamındaki Kütahya Proje okulu KUTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirterek sınavlı bölümlerin kontenjan doluluk oranının %100 olduğunu söyledi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile TOBB ETÜ arasında oluşturulan projede İl Protokol yürütme kurulunda KÜTBO’nun görev aldığını ve bu konuda yapılan çalışmalar ile birlikte lisemiz öğrencilerine sağlanacak imkânların açıklanmasının ardından KUTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yoğun ilgi gördüğünü vurgulayan Necati Gültekin, protokolün hayata geçirilmesinde öncülük yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti.

 

Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceği Mesleki Eğitimden geçtiğinin altını çizen Başkan Gültekin; ”Avrupa standartlarında eğitim vererek TOBB’ne bağlı oda ve borsalara üye işyerlerinde staj ve iş imkanı sağlayacak proje doğrultusunda nitelikli mesleki teknik eğitim vermeyi ilke edinen okulumuzun sektörün ihtiyaç duyduğu genç nesillerin yetiştirilmesi sağlanmaktadır.  Bu günün ve geleceğin en önemli sektörlerinden olan otomotiv sektörüne uygulamalı eğitimler ile donanımlı elamanlar yetiştirilmektedir. Yoğun ilgi gören proje okulumuzda Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı ve Motorlu Araçlar Teknoloji Alanlarındaki sınavlı kontenjan oranları %100’e ulaşmıştır. KUTSO Mesleki ve Teknik Anadolu lisemizi tercih eden öğrencilerimize, velilerimize ve projeyi sahiplenen eğitim kadromuza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Mesleki Eğitim İşbirliği Proje Okulumuz Yoğun İlgi Görüyor